Oklejanie samochodów – jak to się robi?

0
2487
oklejone auto

Oklejanie samochodów folią jest w Polsce nową dziedziną, która staje się coraz bardziej popularna. Zawdzięczamy ją naszym zachodnim sąsiadom – Niemcy jako pierwsi w Europie zaczęli oklejać folią taksówki, wozy strażackie i policyjne aby szybko dostosować ich wizerunek do wymagań regulowanych przepisami.

Jak to się robi?

Ważne jest odpowiednie przygotowanie auta do wyklejenia. Należy porządnie umyć i wysuszyć samochód, pozbyć się wszelkich zabrudzeń i resztek kosmetyków (wosków, szamponów). Następnym krokiem jest odtłuszczenie nadwozia, co daje nam pewność, że klej z foli będzie miał doskonałą przyczepność do karoserii. Ważny jest także odpowiedni wybór folii. Wbrew pozorom oklejanie samochodów na własną rękę wcale nie jest takie proste. Najlepiej zlecić to firmie, w której fachowcy dokładnie wiedzą jak to się robi i z chęcią zrobią to za nas.

Zalety oklejania samochodów 

Proces oklejania samochodów jest odwracalny. W przypadku oklejania w celu zmiany koloru możemy, gdy aktualny kolor nam się znudzi, zrobić to ponownie bez uszkodzeń lakieru. Odpowiednio dobrana folia chroni karoserię auta przed wszelkimi uszkodzeniami (zarysowania, odpryski). Gdy folia ulegnie uszkodzeniu można ją szybko zastąpić nową. Paleta barw folii dostępnych na rynku daje nam pełną swobodę wyboru jak nasze auto ma wyglądać po zabiegu, czy ma być w kolorze czarnym czy złotym, w macie czy w połysku.

Oklejanie samochodów – czy to się opłaca?

Jeśli porównamy to z lakierowaniem karoserii to oczywiście tak. Jest to metoda dużo tańsza i trwa zdecydowanie krócej.