Zmiana koloru auta

0
1119
zmiana koloru auta

Zmiana koloru auta – świetny sposób na odświeżenie wyglądu
Zmiana koloru auta to coraz częściej wybierana metoda na wizualne upiększenie swoich czterech kółek. W porównaniu do tuningu polegającego na zmianach kosmetycznych detali, jak chociażby zderzaków, zmiana koloru to ogromna przemiana, zauważalna na pierwszy rzut oka. Jest to świetny sposób na wyróżnienie się na tle setek nudnych aut, ponadto odświeżenie powłoki to także korzyści dla karoserii – zmniejszymy dzięki temu szanse na wystąpienie korozji.

Jaką metodę zmiany koloru wybrać?

Zmiana koloru auta może przebiegać na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest lakierowanie. Lakierowanie ma zarówno wady, jak i zalety. Do zalet z pewnością należy to, że kolor kładziony jest na zawsze, a więc w przeciwieństwie do folii nie trzeba będzie go odświeżać z biegiem lat. Jednak nowy lakier to wciąż po prostu… lakier – więc on także wymaga korekty po jakimś czasie. Do innych wad należą również:
– Wysoki koszt malowania
– Konieczność rozebrania auta w celu dostania się do wewnętrznej części karoserii
– Lakierowanie jest nieodwracalne, więc auto może stracić na wartości, gdyż przestaje być zgodne z VIN-em

Inną metodą jest nałożenie folii. Folię można w każdej chwili zdjąć, co powoduje, że zmiana koloru auta tą metodą jest mniej inwazyjna, co w konsekwencji przyczynia się także do mniejszego kosztu takiej usługi. Różnica wynosi nawet kilkadziesiąt procent na korzyść folii.