Żarówki tuningowe

0
1530
żarówki do tuningu

Żarówki tuningowe są elementem każdego pojazdu, który jest przerabiany na sportowe auto. Wiele ludzi podejmuje kroki tuningowania swojego samochodu przy czym wielu z nich przesadza. Samochody często stają się nieestetyczne a czasem niezgodne z panującymi przepisami ruchu drogowego i takie auta nie mogą być dopuszczone do ruchu drogowego. Nie zawsze tak jest a wszystko zależy od tego, jakie produkty zostaną wykorzystane do tuningu.

Legalna barwa światła żarówki tuningowej

Samochód, który porusza się po drodze publicznej nie powinien stwarzać zagrożenia dla osób, które się nim poruszają oraz dla tych, które korzystają z ruchu drogowego w tym samym czasie. Samochód nie może generować dużego hałasu. Kierowca powinien mieć także zapewnione odpowiednie pole widzenia a do tego przyczynia się odpowiednie oświetlenie w samochodzie.

Lecz wśród tuningowych żarówek zazwyczaj znajdujemy takie, których celem jest zmiana barwy oświetlenia auta na zupełnie inny kolor, niż ten, który jest dopuszczony do ruchu drogowego czyli światło białe, żółte selektywne, żółte samochodowe dla kierunkowskazów, czy czerwone dla lamp tylnych a wszelkie inne barwy oświetlenia są kategorycznie zabronione.

Uważaj na słabe żarówki tuningowe!

Tuningowe żarówki świecą często słabo, co ogranicza naszą widoczność lub świecą zbyt mocno, przez co oślepia kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. W obu przypadkach jazda jest naprawdę niebezpieczna i może zakończyć się tragedią. Oczywiście wiadomo, że istnieje wiele świetnych żarówek, które możemy nazwać tuningowymi, w pozytywny sposób oraz zamontować je w swoich samochodach. Takie żarówki są zgodne z prawem i zostały dopuszczone do ruchu drogowego przy czym pozwalają na zamocowanie ich w swoich autach.

Kilka propozycji legalnych tuningowych żarówek:

Osram Night Breaker świetna propozycja tuningowych żarówek – ładny wygląd, ulepszenie świecenia i solidna marka,

Philips ColorVisio, świetna propozycja dla chcących nieco „stuningować” wygląd swojego auta – można wybierać spośród kilku kolorów,

OSRAM LEDambient – zestaw podstawowy – zestaw dodatkowego oświetlenia do wnętrza pojazdu z możliwością dostosowywania kolorystycznego.