Tuning wizualny

0
1768
tuning wizualny optyczny firma

Wygląd ma znaczenie. Postaw na tuning wizualny.

Czy w samochodzie liczy się tylko wnętrze? Wydaje się, że tak. Jednak chyba każdy z nas, oprócz sprawnie działających układów samochodowych, pragnie aby jego wóz wyglądał po prostu pięknie. I nie ma się co temu specjalnie dziwić. Zazwyczaj, kiedy kupujemy samochód, to zwracamy uwagę na jego kolor i stan zastosowanego lakieru.

Rzeczywistość nie zawsze jednak jest taka kolorowa, bo zdarza się, że kiedy kupujemy samochód to wnętrze jest idealne, ale lakier na zewnątrz zdarty, a i kolor nie odpowiada naszym gustom. To dość częste sytuacje, kiedy kupuje się samochód z drugiej ręki. Przymykamy wówczas oczy na wygląd zewnętrzny wozu, bo dobre wyposażenie w atrakcyjnej cenie przekonuje nas do zakupu. Co jednak zrobić po zakupie, kiedy kolor samochodu nam nie odpowiada? Z pomocą przychodzi nam tuning wizualny.

Jakim sposobem przeprowadzić tuning wizualny?

W sytuacji, gdy kolor samochodu nie odpowiada naszym gustom warto poddać samochód wspomnianemu tuningowi wizualnemu. Taki tuning wizualny będzie polegał na zmianie koloru na taki, który lepiej do nas przemawia. Przydatna wówczas okazuje się folia do całkowitego oklejenia samochodu.

Metoda ta zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Powstaje coraz więcej zakładów, które tą właśnie metodą przeprowadzają tuning wizualny samochodów. Wykonują to solidnie i profesjonalnie, a na dodatek szybko i tanio. To sprawia, że warto zainteresować się tym sposobem.

Jak przebiega tuning wizualny za pomocą folii?

Najpierw przygotowuje się specjalne arkusze folii, które nakładane są na karoserię samochodu. Cała karoseria jest odpowiednio zabezpieczona różnymi detergentami. Następnie, jeśli zależy nam na dużej dokładności, demontuje się niektóre części nadwozia jak drzwi, lampy czy lusterka. Zdemontowanie tych części bardzo ułatwia dokładne dopasowanie arkuszy folii.

Na tak przygotowany samochód nakłada się folię. Nie jest to takie proste, ponieważ folia używana w tuningu wizualnym jest bardzo cienka i posiada bardzo mocno klej. Daje to znakomity późniejszy efekt, lecz sprawia nieco kłopotów przy montażu. Folię nakłada się dużymi arkuszami, aby uniknąć widocznych śladów łączenia. Po wszystkim samochód jest odpowiednio wygrzewany, aby folia dobrze przykleiła się do karoserii.

Zdumiewający efekt i ciekawa alternatywa

Oklejenie samochodu folią daje bardzo miły dla oka efekt. Po dobrze wykonanej operacji, nawet nie widać, że samochód jest oklejony. Tak przeprowadzony tuning wizualny to świetna alternatywa dla tradycyjnego, ponownego lakierowania samochodu. Daje on możliwość powrotu do poprzedniego koloru, jeśli nowy nam się jednak nie spodoba. Ponadto folia jest w stanie bardzo skutecznie zabezpieczyć karoserię przed zarysowaniami. Warto zatem postawić na tego rodzaju tuning wizualny.